{$lib.sys_language_uid}
Skip to main content

Reference

Elektromobilita

Můžeme si o tomto tématu myslet co chceme, ale je prostě tady.
Náš ostřihovací nástroj pro rám baterií elektromobilu.


Nejen ostřihovací nástroje pro tlakové odlitky

Toto je prostřihovací nástroj pro plechy z vysokopevnostní oceli


Další pořádný ostřihovací nástroj pro tlakový odlitek od Gerco EWZ

12 hydraulických válců, hmotnost 2.700kg…

PROSTŘIH PLASTOVÉ VÝPLNĚ DVEŘÍ AUTOMOBILU

Umíme nejen ostřihovací nástroje pro tlakové odlitky z lehkých slitin. Na základě požadavku zákazníka jsme zkonstruovali a vyrobili zařízení pro prostřih plastové výplně dveří automobilu. Zařízení je vybaveno čtečkou čárového kódu pro komunikaci s MES systémem a samozřejmě také potřebnými bezpečnostními prvky (světelná závora, hlídání otevření manipulačních otvorů apod.). Takt stroje je do 5 sec (celkový čas operace včetně založení a vyjmutí dílu do 20 sec).


OSTŘIHOVACÍ NÁSTROJ S INTEGROVANOU FRÉZOVACÍ JEDNOTKOU

Vtoková soustava vede ze spodní části odlitku a po ostřižení zůstával otřep cca 7mm. Požadavkem zákazníka bylo odstranění otřepu na max. 0,3mm ještě v ostřihovacím nástroji pro další obrábění dosedací plochy. Čas kompletního ostřihu do 60 sec. Pro tyto účely byla do nástroje osazena speciální čtyřvřetenová frézovací hlava, pohyb do řezu je zajištěn hydraulickým válcem, který byl pro zajištění stabilního chodu osazen děličem proudu tlakové kapaliny.


Sdružený střižný nástroj

Sdružený nástroj pro ostřih výztuhy automobilové karoserie z vysokopevnostní oceli. Nástroj má dvě části – v první se polotovar rozdělí na dvě části a v následné operaci se ostřihne zbytkový materiál. Upnutí a vymezení polohy je realizováno pomocí pneumatických válců, vlastní ostřih je potom hydraulický.

Nástroj je prostřednictvím IO Linku napojen na řídící systém.